Evde Bırkman- Q&A

Evde Birkman serisinin ilk seansı Birkman Türkçe Facebook grubundan canlı yayın olarak gerçekleşti. Hem yayın sırasında hem de sonrasında izleyenlerden mesaj, telefon ve email yoluyla aldığım soruları 2. seansın konusu haline getirmeye karar verdim.

Soruların bir kısmı Birkman Metodu, kullanımı, rapor çeşitleri, eğitimi ve fiyatları üzerine. Diğer bir kısmı da belirli Davranış Bileşeni ve İlgi Alanları skorlarına ait. 2 tane de Yaşam Stili Haritası üzerine soru geldi.

Eğer kendi sorularınıza yanıt bulmak, Birkman Metodu ve raporların kullanımı hakkında bilgi almak, ev içi iletişim ve ilişkileri nasıl etkilediğini, evde olduğumuz bu dönemde iletişim kazalarını, stresi ve en önemlisi kendinizle olan ilişkileriniz nasıl sağlıklı bir şekilde yönetebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, 11 Nisan Cumartesi saat 15.00’da Nazlı Eda Yavuz Instagram hesabında canlı yayında olacağım.

Aşağıda bu zaman kadar gelen soruları görebilirsiniz. Farklı sorularınızı bana [email protected] , 0535 899 9570 veya Instagram hesabım (Nazlı Eda Yavuz) ‘dan iletebilirsiniz.

  • Birkman Testini nasıl alabilirim? Raporları kendi başıma anlayabilir miyim? Size mi başvuruyoruz?
  • Sitenizde bir sürü rapordan bahsediyorsunuz. Kaç rapor var? Kullanım alanlarına göre mi rapor çıkartıyorsunuz? Fiyatları farklı mı?
  • Koçluk seanslarında faydalı olacağına inanıyorum, siz eğitim veriyor musunuz? Online eğitimleri var mı?
  • İşe alım için Birkman aldırmışlardı, sonrasında da sadece raporları gönderdiler. Yapı skorlarımızın eşimle ve çocuklarımla çok farklı olduğunu düşünüyorum, ancak onların Birkman’ı yok. Ben ağzımı oku dediğiniz türdeyim yanlış anlamadıysam, onlar ise akıl okuma tarafında gibi. Nasıl iletişim kurmak daha sağlıklı olur?
  • Benim raporumda siyah kutucuklarımın bazıları farklı yerlerde, bu ne alama geliyor?
  • Sitede ilgi alanları kısmı var. Onlardan bahsedeceğiniz bir yayın yapacak mısınız?
  • Oğlum meslek seçimi için almıştı, şimdi üniversitede ancak evde tutmakta zorlanıyoruz. Kavga dövüş kimseyi dinlemeden dışarı çıkıyor. Nasıl tutabiliriz. Aktivite skorları yüksek dediğiniz (98-77) sıralamada kalıyor sanırım.
  • 4 rengin olduğu karelerden bahsetmediniz. Benim işaretlerim kırmızı ve yeşilde. Daha önce yorumlama almıştım ama tek hatırladığım çok hareketli olduğum. Renklerden de bahsedecek misiniz?
  • Renklerden hiç bahsetmediniz, ben sarı ve kırmızım. Bu bana ne anlatmalı?

Tüm bu soruların yanıtlarını ve canlı yayında soracaklarınızı 11 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’da Nazlı Eda Yavuz Instagram hesabından yanıtlayacağım.

No Comments

Post A Comment