Bırkman Türkçe Akademi- Kişisel Gelişim

Birkman Türkçe Akademi’nin 2023 yılı Kişisel Gelişim Programları Birkman Metodu, Gestalt Terapi, Profesyonel Koçluk ve Koçluk Psikolojisi prensipleri ile 10 yılı aşkın deneyimin sonucunda ortaya çıkmıştır.

Yıllardır gruplar halinde gerçekleştirdiğimiz Hep Cümlelerimi Bir Kenara Bırakıyorum hem bilimsel gelişmelerin hem de katılımcıların paylaşımlarıyla evrimleşerek Birkman Türkçe Akademi’nin ilk ve vazgeçilmez programı olarak bilinmektedir.

Bu program bazı senelerde her ayın ikinci, bazı yıllarda ise her ayın üçüncü salı akşamları gerçekleştirildi. Neden Salı bilemiyorum 😄? Pandemi dönemine kadar yüz yüze gerçekleşen program Pandemi ile online olarak ve Türkçeleştirme sürecini tamamladığım yeni Birkman Türkçe raporları ile zenginleşerek 2023 yılına kadar geldi. Bu yıl Mart ayında açılacak olan program gene her ayın 3. salı akşamları saat 19.30-22.00 arasında gerçekleştirilecektir.

KAYIT VE BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Birkman Türkçe Akademi’nin 2 numaralı kişisel gelişim programı ise tabii ki Bireysel Birkman Metodu Kişisel Gelişim Paketi. 4 tane bireysel seanstan oluşan bu programda Birkman Metodu Türkçe raporlarının tamamı (40+ Rapor) kullanılır.

Eğer kişisel gelişim alanında ihtiyacınız kariyer değişimi veya gelişimi ise Birkman Türkçe Kariyer Yönetimi raporlarına öncelik verilir. Grup faaliyetlerindense bireysel olarak bir uzmanla çalışmayı tercih ediyorum diyenler için uygun olan bu programda:

  1. Seans: 2 saat süren ilk seansta Birkman Metodu felsefesi, bilimsel alt yapısı ve bireysel raporlarınız üzerine çalışılır. Bu seansta özellikle algısal kör noktalarınızın farkındalığı üzerinde durulurken bireysel güçlü yanlarınız, motivasyonel ihtiyaçlarınız, stres davranışlarınız üzerine çalışılır.
  2. Seans: 90dk süren 2. seansımız öncesinde size ait 40+ başlıkta analiz içeren raporlarınız gönderilmiş olur ve seansa onları okumuş olarak gelmeniz beklenir. İki seans arasında en fazla 15 gün olması idealdir. Bu seansta güçlü yanlarınız ve ihtiyaçlarınız alanındaki farkındalığınızı derinleştirmeye çalışırken aynı zamanda güçlü yanlarınızın farklı ihtiyaçlara sahip kişilerce nasıl algılanarak çatışmaya yol açabileceğine, bu çatışmaları fark etme ve yapıcı bir şekilde yönetme stratejilerine odaklanırız. Bunların yanında sizin ihtiyaçlarınızın karşılanmadığı durumları nasıl yönetebileceğinize de bir giriş yaparız.
  3. Seans: 60dk süren üçüncü seansımızda stresinizi yönetmek alanında kullanabileceğiniz size ve ihtiyaçlarınıza uygun stratejileri belirlemeye ve uygulama stillerine odaklanırız.
  4. Seans: 90dk süren son seansımızda ise tüm süreçteki farkındalıklara, kazanılan yeni davranışsal yetkinliklere, bu yetkinlerinin yaşamınızda sürdürebilir olmasını sağlayacak stratejileri ve kendi kendinize sürecin kazanımlarını geliştirmenize yardımcı olacak teknikleri çalışarak süreci kapatırız.

KAYIT VE BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Ve Birkman Türkçe Akademi’nin bu yılki sürprizi olarak Birkman Türkçe EQ programı da Mart 2023’te açılacaktır. Bu programın detaylarına bir sonraki yazımda değineceğim. Geçen sene başlattığım Birkman Metodu içeriklerinin farklı günlerde açılan online kursları da Birkman Türkçe Akademi bünyesinde yıl içinde devam edecektir. Onlarla ilgili bilgileri de Birkman Türkçe Akademi sayfalarından takip edebilirsiniz.

Birkman Türkçe Akademi’nin kurumsal veya bireysel üyelik şartları hakkında bilgi edinmek, üye olarak tüm Birkman Türkçe Akademi programlarından indirimli yararlanmak için [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

No Comments

Post A Comment