Çift Olmaktan Aile Olmaya

Özellikle yeni evlenecek veya evlenmiş, yeni çocuk sahibi olmaya karar vermiş veya yeni çocuk sahibi olmuş çiftler için tasarlanmış Birkman Türkçe Akademi Ebeveyn Okulu programıdır.

Çiftlerin henüz ilişkilerinin veya aile olmanın başlarındayken birbirlerini çok daha iyi anlamaları, farklı pençelerden baktıkları konuları sağlıklı bir zeminde ve yapıcı olarak konuşabilmeleri, farklılaşan ihtiyaçlarını henüz bir sorun veya krize dönüşmeden anlayarak ilişkilerinin temel yapı taşlarını sevgi ve saygıdan uzaklaşmadan kurabilmeleri için tasarlanmış Birkman Türkçe Akademi Ebeveyn okulu programıdır.

Kendinizin en iyi halinin keyfini çıkartabileceğiniz bir ilişki gerçekten mümkün. Nasıl mı?

Örneğin çiftlerde çok karşılaştığımız bir durum, Otorite skorundaki farklılıklar yüzünden niyet bu olmamasına rağmen birinin diğeri nasıl “beni mi azarlıyor?” “benimle mi kavga ediyor” diye duymasıdır. Aslında kimse kimseyi azarlamıyor, kimse kimseyle kavga etmiyordur. Skorlardaki farklılıkların yarattığı bu algı nedeniyle çıkan karmaşa ise ancak bu karmaşanın nedeni, neden ve ne şekilde farklılaştıkları anlaşıldığın da ortaya çıkar.

Çiftlerde sıkça rastlanan başka bir durum da Kabullenme skorundaki ihtiyaçların farklılıklarından doğuyor. Biri sosyal enerjisini toparlayabilmek için yalnız kalmaya ihtiyaç duyarken diğerinin beraber geçirdikleri vakte duyduğu ihtiyacı göremediğinde ve bu ihtiyaçlar sağlıklı bir şekilde masaya yatırılmadığında konu “acaba beni sevmiyor mu?” “benimle mi vakit geçirmek istemiyor?” şüphesine kadar gidebiliyor.

Tabii ki burada Birkman Metodu analizlerinde çatışmanın skoru olarak isimlendirdiğimiz Yapı skorunu anlamadan da geçemeyiz. Hani şu “söylemiştim- hayır söylemedin ne zaman söyledin?”, “eh canım bundan bunu mu anladın?”, “ama böyle söylediğinde, benim de böyle anlamam normal değil mi?” cümlelerini bize kurduran Birkman Metodu’nun ünlü Yapı skoru.

Karşılaştığım, sizlerin de yeni bir çift olmanın heyecanı içerisinde sorun olarak görmediğiniz bu durumlar ileride de gerçekten sorun yaratmayacak mı? Konuşulmadıkça, anlaşılmadıkça, halının altına süpürüldükçe işte bu sorunlar 10 yıl, belki 20 yıl sonra en temel iletişim problemleriniz haline gelmeyecek mi? Gelecek!

Birkman Türkçe Akademi Ebeveyn Okulu, Çift Olmaktan Aile Olmaya programı farklılaştığımız ve anlayamazsak, anlatamazsak, sağlıklı iletişim kuramazsak sonradan sevgimizi bile sorgulatabilecek ihtiyaç ve bakış açılarımızı anlayarak, anlatarak çok daha kaliteli, sağlıklı ve keyifli bir ilişki kurmamızı sağlıyor.

Programda neler mi var:

  1. Adım: Çiftin Birkman Metodu Türkçe anketini tamamlaması
  2. Adım: Çiftin kendilerine özel (120dk.) bireysel Birkman Metodu seansını alması (1’er seans)
  3. Adım: Gönderilerin Birkman Metodu Türkçe raporlarının okuması
  4. Adım: Çiftin rapor sonuçlarına özel hazırlanmış iletişim eğitimini alması (4 saat)
  5. Adım: Çift seanslarının (90dk) gerçekleştirilmesi (3’er seans)
  6. Adım: Çift seanslarının aralarında bireysel seansların (50dk) gerçekleştirilmesi (3’er seans)
  7. Adım: Çift ile kapanış seansının (90dk) gerçekleştirilmesi (1 seans)

Siz de yaşam kalitenizi yükselten, keyif aldığınız, kendinizin en iyisini yaşamanıza destek sağlayan bir ilişkinin keyfini yaşamak isterseniz Birkman Türkçe Akademi Çift Olmaktan Aile Olmaya programının açılışına özel indirimden yararlanmak için veya Birkman Türkçe Akademi kurumsal ve bireysel üyelikleri hakkında bilgi almak, Birkman Türkçe Analizi yaptırmak için [email protected] veya 0535 899 9570 numarasından ulaşabilir bilgi alabilirsiniz. 

No Comments

Post A Comment