Bırkman Türkçe Akademi- Liderlik Okulu

Birkman Türkçe Akademi Liderlik Okulu, Birkman Metodu, Gestalt Felsefesi, Profesyonel Koçluk, Koçluk Psikolojisi ve İnsan Kapitali Yönetimi prensipleri ile 10 yılı aşkın deneyimin sonucunda ortaya çıkmış programlarla liderleri günümüz ve geleceğin global ve yerel rekabetine hazırlamak için yaratılmıştır.

Birkman Türkçe Akademi Liderlik Okulu liderlerin kendi davranışsal ihtiyaçlarını, algı filtrelerini, stres davranışlarını, toplantılarda farkında olmadan kullanabildikleri verimsiz iletişim taktiklerini, ekiplerinin farklı ihtiyaçlarını, farklılaşan ve kör noktalarında kalan ihtiyaçları nasıl yönetebileceklerini, sosyal ve duygusal zekalarını nasıl geliştirebileceklerini, farklılaşan güçlü yönleri nasıl kurumsal bir avantaja çevirebileceklerini ve birçok yetkinliğini bir arada geliştirebilecekleri bir liderlik programıdır.

Birkman Metodu ile yolu kesişen herkesin bildiği üzere Birkman Metodu ve Birkman Türkçe Analizlerinin en büyük farkı sosyal algılama ve algılandığını “sanma” üzerine bir analiz olmasıdır. Dünya üzerinde bu kapsamda algı filtrelerini, sosyal algılama ve algılanma sistemlerini, ihtiyaçları ölçebilen başka bir analiz yöntemi henüz geliştirilmemiştir.

Birkman Türkçe Liderlik Okulu, zengin eğitim modüllerinin yanı sıra, liderlerin kendi kişisel ihtiyaçlarını, kör noktalarını ve stres davranışlarını kurumsal hedefler doğrultusunda geliştirebilmesini sağlayan Birkman Metodu Koçluk seanslarını da içermektedir.

Birkman Türkçe Akademi Liderlik Okulu mezunu liderler kendi kişisel gelişimlerinin yanında İnsan Kapitali Yönetimi, İnsan Kapitalinde Değişim Yönetimi, Organizasyonel Davranış Bilimleri, Çalışan Deneyimi Yönetimi alanlarında da donanım kazanırlar.

Birkman Türkçe Akademi Liderlik Okulu Dersleri:

  1. Modül: Farklı Perspektif ve İhtiyaçları Yönetmek
  2. Modül: EQ ile Transformasyonel Liderlik
  3. Modül: Organizasyonel Davranış Bilimleri: İş Yerinde İnsan İlişkileri
  4. Modül: İnsan Kapitalinde Değişim Yönetimi
  5. Modül: Koçvari Geribildirim Verme Sanatı
  6. Birkman Metodu Koçluk Seansları (5 Saat)

Birkman Türkçe Akademi Liderlik Okulu modülleri ihtiyaçlar doğrultusunda ayrı ayrı, bireysel olarak veya bir bütün olarak alınabilir. 2023-2024 yılı program detayları, ücretleri ve katılım şartları için  KAYIT FORMU doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

Birkman Türkçe Akademi bireysel veya kurumsal üyelik indirimlerinden, ücretsiz webinar ve süpervizyonlardan yararlanabilmek için ÜYELİK FORMU buradan ulaşabilirsiniz.  

 

 

 

No Comments

Post A Comment