Birkman Türkçe Akademi Kurumsal Üyelik

Birkman Türkçe, Birkman International ortaklığında ülkemize özel olarak geliştirdiğimiz ve sadece Birkman Metodu’na ait Türkçe raporların içinde bulunduğu bir sistemdir. Bu sistemde Birkman Metodu’na ait 40+ Türkçe analiz bulunmaktadır.

Birkman Türkçe Akademi Kurumsal Üyeliği ile kurumlar Birkman Metodu Türkçe raporlarını kurumlarında kullanmak, kullanılan analizleri daha sağlıklı değerlendirmek, analizlerden sürdürülebilir sonuçlar almak, üst ve orta üst kademe işe alım süreçlerini yönetmek, ihtiyaç analizi yapmak, mentor eşleşmesini ve rotasyonları yönetmek, liderlerin gelişimine ihtiyaç doğrultusunda yatırım yapmak, çatışmaları kurumsal avantaja dönüştürmek, stresi yönetmek, çalışan deneyimini olumlu ve ihtiyaç duyulan yönde planlamak ve stratejik adımları belirlemek, çevik takımlar yaratmak, toplantı sürelerini kısaltarak toplantı verimini arttırmak, dış kaynaklara bağımlılığı azaltmak, maliyet ekonomisi sağlamak gibi Birkman Metodu Türkçe raporlarının kullanım alanlarını kurum içinde uygulama ve yönetme yetkinliği kazanabilirler.

Aynı zamanda Birkman Metodu Türkçe analizlerini okumayı, etkin ve verimli şekilde kullanma becerisi ile dış danışmanlara bağımlılığı azaltırken, nokta atışı ihtiyaç analizi yaparak gelişim planlamasını çok daha verimli şekilde yönetebilirler.

Birkman Türkçe Akademi Kurumsal üyeleri aynı zamanda üyelik kapsamında farklı eğitim ve süpervizyonlara ücretsiz ve/veya indirimli olarak faydalanabilirler. Birkman Türkçe Liderlik Okulu, Aile Şirketleri Okulu veya Ebeveyn Okulu gibi farklı eğitim ve gelişim programlarından hem kurum olarak hem de çalışanlarını indirimli veya ücretsiz yararlandırabilirler.

Birkman Metodu Kurumsal Üyeliği ile ilgili bilgi almak ve ücretsiz 15dk görüşmemizde sorularınızı sormak için formu doldurmanızı takiben sizlere verdiğiniz iletişim adresinden ulaşacağız.

Birkman Metodu Türkçe Analizleri kapsamında kurumlarda psikolojik güvenlik sağlamak, iletişimi iyileştirmek, çalışan bağlılığı sağlamak, çatışmaları avantaja çevirmek, takım çalışmasını geliştirmek ve insan kapitali yönetiminin diğer alanlarında en çok kullanılan raporlardan bazılarını incelemek için:

Davranış Bileşenleri Grup Raporu, 18 farklı alanda takımları, takımların çatışma, rekabet, etkileşim ve iletişim vb alanlarındaki güçlü yanlarını, ihtiyaçlarını ve stres davranışlarını grup dinamikleri temelinde analiz eden Birkman Türkçe raporudur.

Birkman Satış Stilleri Haritası, özellikle satış ekiplerinin ve üst düzey satış yönetici ve liderleri performansı arttırmakta ile kullandığımız bir rapordur.

Birkman Liderlik Stili Haritası, özellikle lider ve yönetici koçluğu programlarında çok sık kullanılırken aynı zamanda beraber çalışan yöneticilerin liderlik stillerindeki farklılardan doğan potansiyel çatışma alanlarını avantaja çevirmeleri içinde kullanılır.

Birkman Yaşam Stili Haritası, bireysel koçluk ve danışmanlıklarda kullanıldığı gibi, grup çalışmalarında da özellikle ilişki yönetimi, çatışma yönetimi ve oryantasyon alanlarında kullanılıyor. Gruptaki kişilerin birbirlerini hangi algı filtrelerinin arkasından gördüğünün analizini sunarak birbirlerini nasıl algıladıklarını fark etmelerini sağlar.

Bikman Metodu ilgi alanları ve Birkman On Demand 20+ başlığına ait raporların örnekleri için [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

Birkman Türkçe Akademi Kurumsal Üyelik Formu için tıklayabilirsiniz 

No Comments

Post A Comment