Bırkman Metodu Ön İzleme Raporu

Çeviri ve validasyon düzeltmelerini yaptığım ilk rapor olan Birkman Metodu Ön İzleme Raporunun giriş kısmından alıntıdır.

Birkman Ön İzleme Raporu, The Birkman Method® Testine verdiğiniz cevaplardan, çoğunluğu ilişkiler ve kariyer ile ilgili verileri kullanılarak genel bir tanıtım sunar.

The Birkman Method®, iş yerinde yapılan kapsamlı deneysel araştırmalar sonucunda oluşturulmuştur. 1950’lerde geliştirilmesinden itibaren 50 milyondan fazla kişi testi almıştır. Yıllar geçtikçe, geçerliliği ve güvenilirliliği tekrar tekrar elden geçirilmektedir ve modern psikoloji ile tutarlıdır.

Pek çok değerlendirme aracı sosyal ve görünen davranışları tanımlar. The Birkman Method® daha derine ulaşarak davranışlara neyin yön verdiğini ve motive ettiğini analiz eder. Bunlara ” İhtiyaç” deriz — kişinin sosyal yaşantısında ilişkilerinden ve çevresinden beklentileridir. Bu İhtiyaçlar kişinin davranış ve tutumlarını yönlendirir. Karşılanan İhtiyaçlar kişinin davranışlarını pozitif ve verimli şekilde yönlendirir. Karşılanmayan İhtiyaçlar ise negatif ve verimli olmayan davranışlara neden olabilir (Stres).

The Birkman Method® her tip davranış biçiminin ve karşılaştırmalı bakış açılarının kullanım değerini bilir. Tüm Birkman Raporları gibi, Ön İzleme Raporu da bireysel farklılıkları önyargısız bir yaklaşımla sunar.

Birkman Ön İzleme Raporu, takım, kariyer ve pozisyon uyumluluğunu belirleyen mesleki ve organizasyonel bakış açılarını ele alır.

Birkman International, Inc. gizlilik hakkınıza yüksek önem verir. Bilgileriniz güvenli veri bankamızda ileride başvurmak üzere saklanır ve sadece izin verilmiş üçüncü şahıslar ile paylaşılabilir.

Birkman Ön İzleme Raporu, kendinizi anlamanızda size yardımcı olmak için mümkün olduğunca çok bilgi sunsa da, The Birkman Method® uygulamalarının çeşitlilik ve derinliğinin sadece başlangıç niteliğindeki ön izleme raporu ile sınırlı olmadığını bilmek çok önemlidir.

The Birkman Method® Testine verdiğiniz cevaplardan oluşturulan bu raporların zenginliğinden daha çok faydalanabilmek ve daha derine ulaşabilmek için bir çok kişi, sertifikalı Birkman Danışmanlarının uzmanlığına başvurmaktadır.

No Comments

Post A Comment