GERÇEKTEN ANLAMAYI VE ANLAŞMAYI DENEDİNİZ Mİ?

Hatırlarsınız, Yaşam Stili Haritasını tanıttığım yazımda bir çiftten bahsetmiştim. Kurum aracılığıyla gelişim programında Birkman Metodu ile tanıştıktan sonra, nişanlısı da yaptırmak istemişti. Sonrasında bana bir mail attıklarını ve izinleri doğrultusunda yayınlayacağımı bildirmiştim.

Maili, isimlerin sadece baş harflerini kullanarak olduğu gibi kopyalayıp yapıştırıyorum.

Ve merak edenler için, o hafta akşam yemeği planımızı gerçekleştirdik. Çok keyifli geçti. Bol bol güldük, hatta yeni farkındalıklar bile deneyimledik.

 

Sevgili Nazlı Hanım,

Valla size kızdık. Düğünümüzde gözlerimiz sizi aradı. Artık telafi edersiniz diye bekliyoruz J

Balayı dönüşü haber vermemizi söylemiştiniz. Her şey (aman tahtalara vuralım) çok güzel gidiyor. Sizin tabirinizle stresten uzak ve ihtiyaçlarımızı anlayarak J

Döneli 3 hafta oldu anca yazabildik, malum işler, güçler, aile ziyaretleri…

Yaptığımız seanslar sonrasında sizin de bildiğiniz üzere tüm düğün planlarımızı değiştirerek, “aile ve arkadaşlara güzel bir gece organize ediyoruz kavgalarımızdan” kurtulup, kendimiz için bir düğün yaptık. Keşke orada olabilseydiniz bizimle guru duyardınız. Aile eşrafı yadırgadı tabii, hatta biraz da saygısızlığa uğramış hissettiler. Ancak kavgalarımız ve aramızdaki huzursuzluktan, yani stresimizden kurtulduk.

Balayında da çok eğlendik J

İlk gün ben garsona sinirlenirken dönüp hemen otorite skorumu ve yapı skorumu hatırlattı. Israr etmememi ve agresifleşmemem gerektiğini, filtrelerimi ve ihtiyaçlarımı hatırlattı. Neden kızdığımı anlattı. Hemen garsondan kusura bakmamasını rica ederek sakince konuya yaklaştım. Ertesi gün de benzer bir konuşmayı ben E’ya yaptım. Bir türlü hangi arabayı kiralayacağımıza karar veremiyorduk. Hemen düşünce ve aktivite skorunu hatırlattım.

Sonrasında çok güldük, Nazlı Hanım burada olsa şimdi bizimle guru duyardı diye. Tabii araç kiralama ofisindeki adamcağız şoka girdi, sıratına sanki biz Çince konuşuyormuşuz gibi bir ifade oturdu kaldı. Kısacası sizi bol bol andık, kulaklarınız baya uğuldamıştır diye düşünüyoruz.

İş yerinde de işler baya iyi, o stresim ve agresif tavırlarım neredeyse hiç kalmadı bile diyebilirim. E sizi bir akşam yemeğine beklediğimizi iletmemi istedi. Haftaya uygunluk durumunuz nasıl? Biz size göre kendimizi ayarlarız. Haber bekliyoruz.

Sevgilerimizle

E&F

No Comments

Post A Comment